• کشاورزی پایدار، محیط زیست پاک و غذای سالم
  • کشاورزی پایدار، ضرورت پیشرفت پایدار
  • کشاورزی پایدار، ضرورت پیشرفت پایدار
  • کشاورزی پایدار با همدلی و همزبانی
سه شنبه 18 بهمن ماه 1401
  اطلاعيه ها
صدور گواهی حمل بهداشتی
سازمان دامپزشکی کشور به اطلاع کلیه دامداران و اتحادیه ها و تعاونی های دامپروری و ... می رساند بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر رصد و پایش کالاهای تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی، صدور گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه ای جهت تردد دام (گاو، گاومیش، گوسفند، بز، اسب و ...) از تاریخ 98/10/15 منحصرا جهت دام های دارای پلاک صورت می گیرد. لذا کلیه بهره برداران موظف هستند با مراجعه به اتحادیه های دامپروری و معاونت امور دام استانها نسبت به ثبت واحدهای مربوطه و پلاک گذاری دام اقدام نمایند.
بدیهی است کلیه کشتارگاه های دام، شماره پلاک دام های کشتاری را در سامانه سازمان دامپزشکی ثبت خواهند کرد  

سرشماری زنبورستانهای کل کشور - دوشنبه 07 شهریور ماه 1401
قابل توجه زنبورداران محترم: با توجه به انجام سرشماری سراسری کلنی های زنبور عسل در کل کشور، از تاریخ 16 لغایت 28 مهرماه سال 1401 جهت تکمیل فرم درخواست سرشماری به شرکت تعاونی زنبورداران مراجعه نمایید.  

هویت گذاری و بیمه دام - شنبه 14 اسفند ماه 1400
بر اساس دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی استان و مصوبات ستاد بیمه شهرستان از این پس کلیه اقلام یارانه دار اعم از خوراک دام و جو با نرخ دولتی صرفا به دامدارانی تعلق می گیرد که نسبت به هویت گذاری (پلاک کوبی) و بیمه دام های خود اقدام نموده اند.
لذا از کلیه دامداران عزیز درخواست می شود جهت جلوگیری از قطع سهمیه خود در اولین فرصت نسبت به هویت گذاری و تکمیل مراحل صدور بیمه نامه دام های خود اقدام نمایند.  

بخشودگي جرايم تسهيلات - چهارشنبه 28 مهر ماه 1400
قابل توجه بهره برداران بخش كشاورزي
با عنايت به مصوبه هيئت محترم وزيران و با توجه به نامه بانك مركزي (بند ز تبصره 2 قانون بودجه سال 1400)، بهره برداراني كه از بخش كشاورزي تسهيلات دريافت نموده اند و سررسيد آن از ابتداي سال 94 لغايت پايان سال 99 مي باشد و از بخشودگي ها و تبصره ها تاكنون استفاده ننموده اند (بند خ ماده 33) مي توانند با مراجعه به بانك عامل، از بخشودگي (فقط ديركرد) بهره مند و نسبت به تمديد وام خود اقدام نمايند  

*** اطلاعيه مهم: سوزاندن بقایای گیاهی***
به اطلاع كليه شهروندان ميرساند بر اساس ماده 20 قانون هواي پاك مصوب مورخ 25/04/96، انباشت پسماندهاي بيمارستاني و صنعتي در معابر عمومي و فضاي باز يا سوزاندن آنها و انباشتن پسماندهاي خانگي و ساختماني در معابر عمومي و فضاي باز خارج از مكانهاي تعيين شده توسط شهرداري ها و دهياريها يا سوزاندن آنها و همچنين سوزاندن بقاياي گياهي اراضي زراعي پس از برداشت محصول ممنوع بوده و متخلف حسب مورد به جزاي نقدي درجه شش موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامي محكوم مي شود.  

نگهداري شترمرغ
***قابل توجه كشاورزان، دامداران و . . . شهرستان خوانسار***
نگهداري و پرورش شترمرغ به صورت خانگي و در محل پرورش دام بدون بدون مجوز، غيرقانوني بوده و از طريق مراجع قانوني قابل پيگيري مي باشد.  

مزرعه شترمرغ
اولین مزرعه پرورش و تولید شترمرغ و جوجه شترمرغ در خوانسار با تولید محصولات خود شروع به کار کرد.
شترمرغ دلژين - مدرسي 09132721039  

قابل توجه باغداران و متقاضيان احداث باغ
در هنگام خريد به چه نكاتي توجه مي كنيد؟
آيا با طريقه انتخاب نهال آشنايي داريد؟
نهال خود را از كجا تهيه مي كنيد؟
  بيشتر...

***قطع غیر مجاز درختان***
قابل توجه عموم مردم
به استناد مصوبه جلسه مورخه 22/12/97 شورای محترم حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان خوانسار، قطع هر گونه درخت باغی و یا غیر باغی اعم از مثمر و غیر مثر و همچنین حمل چوب بدون اخذ مجوز ممنوع بوده و نیازمند اخذ مجوز است. فلذا متقاضیان قبل از قطع اشجار نسبت به اخذ مجوز کتبی از مدیریت جهاد شهرستان و جهت حمل آن از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اقدام نمایند.  

ورود |عضويت
  نظرسنجي
درباره پرتال ما نظر بدهيد:

 

تعداد جوابها : 114

بسيار خوب : 61%
خوب : 6%
متوسط : 2%
ضعيف : 31%

  ارسال  
  كاربران حاضر در پورتال
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 126
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 126

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1867581
Visitors بازديد هاي امروز: 1088
Visitors بازديد هاي ديروز: 571
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا